Temelli: Seçim barajını bir kez daha yıkacağız

Partisinin İzmir İl Örgütü’nün yeni binasının açılışını yapan HDP Eş Genel Başkanı Temelli, 7 Haziran ve 1 Kasım’da barajı yıktıkları gibi 24 Haziran’da da yıkacaklarını söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü, yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Ziya Pir ile birlikte gerçekleştirilen açılışa yüzlerce yurttaş katıldı. Basmane’de bulunan Tezol İşhanı’nda bulunan il binası önünde çekilen halaylar ve çalınan şarkılarla yapılan açılışta, yurttaşlar sık sık HDP lehine sloganlar attı. HDP flamları ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın fotoğraflarının açıldığı açılışta Temelli, yurttaşlara hitap etti.

HDP’NİN GÜÇLÜ BİR PROGRAMI VAR

İktidarın HDP’ye karşı her türlü hile ve baskıyı örgütlemeye çalıştığını belirten Temelli, akla ve hayale gelmeyecek yöntemlerle HDP’yi baraj altında bırakmaya çalışıldığını söyledi. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde barajı yıktıkları gibi 24 Haziran’da da barajı bir kez daha yıkacaklarını vurgulayan Temelli, halklar ve emekçilerle bir arada, yan yana olduklarını dile getirdi. 24 Haziran’ın çok ayrı bir seçim olacağını belirten Temelli, 2018 Türkiye açısından kritik bir yıl olduğunu ve bu yılda HDP’nin üzerine düşen görevi yapacağını dile getirdi. Bu kötü gidişata son verileceğini ifade eden Temelli, HDP’nin çok güçlü bir programı olduğunu söyledi. HDP’nin sokaklarda, alanlarda, iş yerlerinde ve mahallerde olacağını sözlerine ekleyen Temelli, HDP’nin programının demokrasi, ortak vatan ve birlikte demokratik cumhuriyeti inşa programı olduğunu kaydetti.

‘TAMAM SIKILDIK GİDİYORSUN’

“Tamam. Sıkıldık gidiyorsun” diyerek Erdoğan’a göndermede bulunan Temelli, şöyle devam etti: “HDP’yi baraj altında bırakmak demek tekçiliğin var edilmesi demek. Çoğulculuğu var etmenin yolu HDP’nin daha güçlü bir şekilde parlamentoda yerini almasına bağlıdır. 24 Haziran’da bunu başaracağız. Birinci ve ikinci turda Demirtaş ve HDP kazanacak. ‘Bizler savaş, zulüm iktidarına dur diyeceğiz. Bunu başaracağız. Şimdi dayanışma zamanı” dedi.
Konuşmanın ardından il binasına geçilerek kırmızı kurdele kesildi. Milletvekilleri halkla buluştu. (Mezopotamya Ajansı)

Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica