AKP Ağrı Milletvekili aday adaylarının mülakat süreci başladı

AKP Ağrı Milletvekilliği Adaylığı için Ankara’da yapılacak olan mülakatta katılacak komisyon üyeleri belirlendi. Ağrı mülakatına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan başkanlık yapacak.

24 Haziran 2018 pazar günü yapılacak Milletvekili genel seçimleri için Ak Parti’de 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü ülke genelinde Temayül yoklamalarının tamamlanmasının ardından bugün itibariyle mülakat süreci başlıyor.

Ak Parti Genel Merkezi tarafından uygulanan diğer kriterlerden biri olan Mülakat süreci bugünden itibaren başlayacağı öğrenildi. Mülakatlar içi Ak Parti Genel Merkezinde, Genel Başkan Yardımcısı, Bir MKYK üyesi, Bir kadın Kolları Üyesi ve Bir de Gençlik kolları üyesi yer alacak. Mülakatlarda her adaya 5 Dakika süre verilecek.

Mülakatların sona ermesinin ardından tespit edilen isimler Üst kurula sunulacak.

AĞRI KOMİSYON ÜYELERİ

Ağrı adayları için yapılacak mülakat için komisyon kuruldu. Komisyona AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan başkanlık yapacak.

Komisyonda ayrıca Ak Parti Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu (DHK) üyesi Ethem Sancak, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Genel Başkanı Vahit Atalay ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı İffet Polat olacak.

Temayüllerde kullanılan oyların sonucu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmayacak. Ağrı mülakatının Salı gününden itibaren yapılması bekleniyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica